Premier League: bedarálta ellenfelét, de újabb kulcsemberét veszítette el a Manchester City – videóval

Az első félidőben felvette a versenyt az Aston Villa a címvédő ellen, de a második játékrészben magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a hétközben gálázó City.

Az már az első percekben világossá vált, hogy a Manchester City nem fogja félvállról venni soron következő bajnokiját. Ennek megfelelően nagy lehetőségeket dolgoztak ki Pep Guardiola játékosai, de a kaput egyik helyzet után sem tudták bevenni. Sőt az Aston Villa is eljutott komoly helyzetekig, de ők sem ünnepelhettek gólt az első félidőben. A második játékrész legelején Raheem Sterling egy védelmi hiba után megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). Ezután sem állt le a City, a 65. percben Kevin De Bruyne megduplázta az előnyt (2-0). A találatot hosszas videózás után adták meg. Öt perc Ilkay Gündogan is betalált (3-0). A 88. percben Fernandinho egy meggondolatlan belépő után megkapta a második sárga lapját, így ő egy meccses eltiltásra számíthat. A mérkőzés legvégén mindkét csapat eltalálta egyszer-egyszer a kapufát, de az eredmény már nem változott. A City megérdemelten nyert, az Aston Villa csak az első 45 percben tudta megnehezíteni a címvédő dolgát.

Manchaster City – Aston Villa 3-0 (0-0)
Etihad Stadion; Vezette: Scott
Gólszerzők: Sterling (46.), De Bruyne (65.), Gündogan (70.), ill. –
Sárga: Fernandinho (57.), Gündogan (81.), ill. Grealish (36.)
Kiállítás: Fernandinho (88.) ill. –