Serie A: Lukaku az Inter hőse – videóval

Sokáig úgy tűnt, hogy az Inter pontokat fog hullajtani a Bologna ellen, de a milánóiak győzelmükkel élre ugrottak.

Az Inter az első félidőben két jogosan meg nem adott gólt is szerzett, és jobban játszott ellenfelénél. Ezeken a lehetőségeken kívül azonban nem adódott helyzet. Az 59. percben egy szép támadás után Roberto Soriano megpattanó lövése talált utat Samir Handanovic kapujába (1-0). Romelu Lukaku a 75. percben egy kipattanónál volt jó helyen, és közelről a kapuba pofozta a labdát (1-1). A gól után még tovább fokozta a nyomást az Inter, és a hosszabbítás perceiben büntetőt kaptak a milánóiak, amit Lukaku értékesített (1-2). Erre már nem volt válasza a Bologna-nak. A hazaiak jól küzdöttek, megnehezítették az Inter dolgát, akik győzelmüknek köszönhetően átvették a vezetést.

Bologna – Inter 1-2 (0-0)
 Stadio Renato Dall’Ara; Vezette: La Penna
Gólszerzők: Soriano (59.), ill. Lukaku (75., 90. – bünetőből)
Sárga: Danilo (42.), Sansone (74.), Bani (82.), Medel (90.), ill. Brozovic (35.), Skriniar (77.), Vecino (86.)
Kiállítás: – ill. –