Premier League: Gabriel Jesus szállította a Guardioláék győzelmét! – Videóval

Az angol Premier League 27. fordulójának szombati záró mérkőzésén két ellentétes félidő után A Manchester City végül csak felülkerekedett a Leicester City ellen, idegenben.

(Kép: Premier League Twitter)

Pep Guardiola csapata az első félidőben nagyon nem találta a ritmust, és csak a kapufán múlott, hogy a találkozó elején Jamie Vardy lövésénél nem került hátrányban.

Kis túlzással, a City jóformán szenvedett az első 45 percben, ami nem feltétlenül ígért sok jót a folytatásra.

A szünet után azonban mintha kicserélték volna a vendég játékosokat, akik gyorsabban és pontosabban futballoztak, játékban is jóval felülmúlva ellenfelüket.

Érett a vendég-gól, ám nem Sergio Agüero 62. percben lőtt tizenegyeséből született (Ez volt a City legutóbbi hetedik büntetőjéből a negyedik, ami kimaradt- a szerk.), hanem a csereként beállt Gabriel Jesus közeli lövése után, a hajrában. (1-0)

Pep Guardiola csapata az utolsó percekben nagyon magabiztosan őrizte előnyét, esélyt sem adva a hazaiaknak az egyenlítésre. Győzelmével a City 7 pontra meglépett a Leicestertől, nagy lépést téve a bajnoki ezüstérem felé.