Premier League: Lacazette gólja jelentette a különbséget a West Ham ellen – videóval

A West Ham sokáig jól tartotta magát, sőt helyzeteket is kialakított, de végül otthon tartotta a három pontot az Arsenal.

Az első félidőben hatalmas mezőny- és labdabirtoklási fölényben játszott, de kevés lehetőséget tudott kidolgozni az Arsenal, igaz egyszer eltalálták a kapufát az “Ágyúsok”. A West Ham ellentámadásokat vezetett, és ha Haller jobban helyezkedik Antonio visszatett labdájára, ajtó-ablak helyzetben találta volna magát a francia támadó, így viszont gól nélküli döntetlennel mehettek az öltözőbe a csapatok. A második félidőben próbált kezdeményezőbben játszani Arteta csapata, valamivel kevesebbet birtokolta a labdát, viszont több lehetőséget dolgozott ki, igaz a West Ham még több lövéssel próbálkozott, Leno többször is nagyot védett. A 78. percben – némi videózás után – a csereként beálló Lacazette szerezte meg a mindent eldöntőnek bizonyuló találatot (1-0). A West Ham próbált egyenlíteni, és a mérkőzés képe alapján talán rá is szolgált volna az egy pontra, de vereségük miatt továbbra is csak jobb gólkülönbségükkel előzik meg a kieső helyen álló Bournemouth csapatát. Az Arsenal győzelmének köszönhetően tovább üldözi a Manchester City kizárása miatt Bajnokok Ligája-indulást érő ötödik helyet.

Arsenal – West Ham 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Lacazette (78.), ill.