Magyar Kupa: idegenben lőtt gólokkal jutott a döntőbe a Mezőkövesd

A találkozó elején előnybe került a Kövesd, sőt a második félidőben már úgy tűnt, hogy eldönthetik a fináléba jutás sorsát – az eltiltás miatt a lelátón ülő – Kuttor Attila fiai, de a Fehérvár visszajött a meccsbe, így rendkívül izgalmas végjáték után jutott a döntőbe a Mezőkövesd.

Már a 8. percben megszerezte a vezetést a Mezőkövesd, Silye beadását, a Fehérvár védője, Musliu véletlenül a kapufára fejelte, a labda visszapattant a mellette álló Zivzivadzére, akinek a mellkasáról a kapu közepébe pattant a labda (0-1). Ezután átvették az irányítást a hazaiak, sokat birtokolták a labdát, de a vendégek jól védekeztek, és veszélyes ellentámadásokat vezettek. A második félidőt is jól kezdték a kövesdiek, az 54. percben Zivzivadze beadását Pekár váltotta gólra (0-2). Ezután felpörgött a Fehérvár, perceken belül három lehetőséget is kialakítottak Petryakék. Először Szappanos tudott hárítani, majd Nikolic fejelt a kapuba, de les miatt érvénytelenítették a találatot. Végül a 63. percben Hodzic tudott szépíteni (1-2). A 68. percben Kovácsik hatalmas védéssel tartotta meccsben a csapatát, a 87. percben Stopira egy szöglet után egyenlíteni tudott, de a Mezőkövesd idegenben szerzett találatai miatt még egy gólra szüksége lett volna a hazaiaknak (2-2). Ezután még inkább nyomott a Fehérvár, de nem tudta megszerezni a továbbjutást érő találatot, így a címvédő kiesett, a Mezőkövesd pedig története során először jutott a Magyar Kupa döntőjébe.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó
MOL Fehérvár – Mezőkövesd Zsóry 2-2 (0-1 összesítésben: 3-3, továbbjutó a Mezőkövesd, idegenben lőtt több góllal)
 Hodzic (63.), Stopira (87.), ill. Zivzivadze (8.), Pekár (54.)