Bundesliga: minden esélye elszállt a Leipzignek a bajnoki címre – videóval

Kilenc pontra nőtt a lipcseiek hátránya a listavezető Bayern Münchenhez képest, miután nem tudták legyőzni a berlinieket.

A mérkőzés Laimer lövésével kezdődött, de a 9. percben Plattenhardt szöglete után, Grujic góljával a Hertha szerzett vezetést (0-1). A 24. percben Klostermann fejesével egyenlített a Leipzig (1-1). A lipcseiek ezek után sem tudtak igazi fölényt kialakítani, és a kapu előtt hiányoztak a jó megoldások. A második félidőben is kiegyenlített volt a játék képe, akadtak lehetőségek itt is, ott is. A 63. percben Halstenberg megkapta második sárga lapját is, így emberhátrányba kerültek a hazaiak. A 68. percben – Jarstein hatalmas hibájának köszönhetően – Schick lövése talált utat a kapuba (2-1). A 82. percben Cunha harcolt ki egy tizenegyest, melyet Piatek értékesített (2-2). Újabb gól már nem született a hajrában, így a játék képe alapján igazságosnak mondható döntetlen született. Ezzel a Leipzig végképp kiszállt a bajnoki címért vívott harcból, míg a Hertha továbbra is veretlen új edzőjével, Labbadiával.

RB Leipzig – Hertha BSC 2-2 (1-1)
 Klostermann (24.), Schick (68.), ill. Grujic (9.), Piatek (82. – tizenegyesből)
Kiállítva: Halstenberg (63.), ill.