Premier League: 40 méterről lőtt gól okozta a City vesztét – videóval

Zsinórban harmadik idegenbeli meccsén kapott ki a Manchester City, ezúttal a Soton győzte le De Bruynéket.

Sokat tartotta a labdát a Manchester City az első félidőben, azonban éppen egy rosszul sikerült labdajáratás okozta a vesztüket a 16. percben: Adams 40 méterről vette be Ederson kapuját (1-0). Ez volt a támadó első gólja a klub színeiben. Ezután is próbálkoztak a vendégek, de kevésszer találták el a kaput a City játékosai, míg a Soton még inkább az ellentámadásokra rendezkedett be az egygólos előny tudatában, és néhányszor veszélyes kontrákat vezettek a hazaiak. A második félidőben fokozta a tempót Guardiola csapata, de a kapu előtt továbbra is pontatlanok voltak a manchesteri játékosok. A Southampton végig fegyelmezetten védekezett, a második játékrészben kevés energiájuk maradt a labdaszerzésekre és ellentámadásokra. Hiába próbálkoztak a vendégek, nem tudtak egyenlíteni, így a Soton otthon tartotta a három pontot.

Southampton – Manchester City 1-0 (1-0)
Gólszerző: Adams (16.), ill.