Serie A: a hajrában szenvedett vereséget a Napoli – videóval

Az öt bajnoki óta veretlen Napoli idegenben lépett pályára a már biztos bennmaradó, ugyanakkor legutóbbi hét meccséből hatot elveszítő, egyen döntetlent játszó Parma ellen.

Hiába játszott az első félidőben valamelyest mezőnyfölényben a Napoli, nem tudott elég lehetőséget kidolgozni Gattuso csapata. A Parma jól védekezett, és néhányszor a Napoli kapujáig is eljutottak a hazaiak. Az első játékrész hosszabbításában büntetőhöz jutott a Parma, melyet Caprari értékesített (1-0). A második félidőre felpörgött a Napoli, a vendégek sokat birtokolták a labdát, és többször is helyzetbe kerültek Lozanoék. Az 54. percben a Napoli is kapott egy tizenegyest, melyet Insigne váltott gólra (1-1). Ezután sem álltak le a vendégek, továbbra is jól tartották a labdát, és lehetőségeket is kidolgoztak, de a kapu előtt pontatlanok voltak a támadók, így nem tudtak újra túljárni Sepe eszén, sőt a 86. percben Kusulevski büntetőjével ismét előnybe került a Parma (2-1). Ez volt a hazaiak egyetlen kapura lövése a második játékrészben, igaz győzelmet ért.

Parma – Napoli 2-1 (1-0)
Vezette:
Giua, Helyszín: Stadio Ennio Tardini
Gólszerzők: Caprari (45. – tizenegyesből), Kusulevski (86. – tizenegyesből), ill. Insigne (54. – tizenegyesből)