Európa-liga: a hosszabbításban vívta ki a továbbjutást a Honvéd – videóval

Hiába szerzett a 90. percben vezetést a Honvéd, egy perccel később egyenlített az Inter Turku, így csak a kétszer 15 perces ráadásban dőlt el a párharc sorsa.

Az első félidőben többnyire a mezőnyben zajlott a játék, sőt a játékrész legnagyobb helyzete az Inter Turku támadója előtt adódott, de nem tudott élni az ajtó-ablak helyzettel. Ezt leszámítva a csapatok nehezen tudták feltörni egymás védekezését, így nem született gól az első 45 percben. A második félidő képe is hasonlóan alakult, valamivel többet próbálkoztak az együttesek, de a kapu előtt továbbra is pontatlanok voltak a felek. Így volt ez egészen a 90. percig amikor Traoré fejelt az ellenfél kapujába (1-0). Ekkor már azt hihettük, hogy megvan a továbbjutás, ám a középkezdés után egyenlíteni tudtak a finnek, Liliu lőtte ki az alsót, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás (1-1). A ráadás első felében a Honvéd volt az aktívabb, Ugrai szabadrúgását még védeni tudta a finn kapus, de a 105. percben már ő is tehetetlen volt, egy gyors ellentámadás végén Hamalainen rúgta el a labdát Traoré elől, csakhogy ezzel a mozdulattal védhetetlenül lőtte ki a hosszú alsót (2-1). A második 15 percben is volt Honvéd helyzet, de Kesztyűs fejese a kapufát találta el, igaz a finnek előtt is volt lehetőség, de Lovric még időben tudott blokkolni. Így tehát, ha nem is meggyőző játékkal, de a Honvéd jutott az El-selejtezők második körébe.

Budapest Honvéd – Inter Turku 1-1 (0-0, hosszabbítás után: 2-1)
Gólszerzők: Traoré (90.), Hamalainen (105.),  ill. Liliu (90+1.)