PL: idegenben szenvedte ki a sikert a Chelsea – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) nyitófordulójának záró meccsén a nyáron több mint 200 millió eurót költő Chelsea csapata lépett pályára…

A Chelsea nehéz mérkőzésre számíthatott a Brighton ellen, és végül hatalmas küzdelemben tudott házon kívül 3-1-re diadalmaskodni. Az első játékrész első felében különösebben nagy lehetőség nem alakult ki a gólszerzésre, mígnem a félidő derekánál a kifutó Ryan kapus buktatta Wernert és tizenegyeshez jutottak a “Kékek”. A büntetőt Jorginho magabiztosan váltotta gólra, megvárva hogy Ryan kapus eldőljön az egyik irányba. A gól után felpaprikázódott a hazai gárda, Alzate és Maupay révén egyaránt közel álltak az egyenlítéshez, de a befejezésbe mindkétszer hiba csúszott, így a Brighton lehetőségei ellenére a Chelsea előnyével zárult a félidő. (0-1) Sokkal nagyobb veszteség volt a házigazda számára, hogy Lallana személyében az egyik legrutinosabb játékosukat vesztették el a szünet előtt sérülésből kifolyólag. Ennek ellenére lendületben maradt a térfélcsere után is a Brighton, és tíz perc elteltével egy hosszú támadás végén Leandro Trossard átlövése kötött ki védhetetlenül Kepa hálójában. Nem sokáig örülhettek azonban, mert a 20 esztendős Reece James bődületes bombagóljával két perc alatt visszavette az előnyt a vizitáló csapat. Sőt, tíz perccel később Kurt Zouma szöglet utáni megpattanó lövésével a harmadik gólját is bevitte a fővárosi gárda, mellyel eldöntötték a három pont sorsát. Bár a Brighton alaposan megnehezítette a dolgukat, biztos győzelemmel indította az évadot a Chelsea csapata.

Brighton & Hove Albion – Chelsea 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Trossard (54.), ill. Jorginho (23. – büntetőből), James (56.), Zouma (66.)