NB II: küzdelmes mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a DVSC

A múlt hétvégi Magyar Kupa-fordulót követően visszatértek a pályára az NB II csapatai, és a hétfői napon egy sokak által vált rangadót rendeztek, azaz a DVSC fogadta a PMFC-t.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban és már korán megszerezték a vezetést Sós Bence révén a 9. minutumban (1-0). Ezt követően azonban nem ütötte be a másodikat a Loki, aminek az eredménye az lett, hogy a második félidőben jobban játszó vendégek büntetőhöz jutnak Poór Patrik buta szabálytalansága után, amelyet Adamcsek értékesített a 62. percben (1-1). A hajdú-bihari együttes azonban nagyon gyorsan visszatudja venni a vezetést Bárány Donát révén, aki a vendégek elbambuló védőit és kapusát megelőzve csúsztatott a kapuba a 67. percben (2-1). Sőt a 81. percben a csereként debütáló Dzsudzsák Balázs gólpasszt oszt ki szabadrúgásból, gyönyörűen tekert a kapu elé, amire Kinyik érkezett és bólintott a kapuba védhetetlenül (3-1). A Debrecen ezzel újabb három pontot gyűjtött be és így már négy pont az előnye a Gyirmóttal szemben, a győri csapat viszont egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Debreceni VSC – Pécsi MFC 3-1 (1-0)
Helyszín: Nagyerdei Stadion (Debrecen)
Gólszerzők: Sós B. (9′) Bárány D. (67′), Kinyik Á. (81′) ill. Adamcsek M. (62′ – büntetőből)