Fehérvári gólparádé az Újpest ellen

Nemcsak, hogy megtartotta veretlenségét az OTP Bank Liga 2020/21-es idényében, még a tabellát is vezeti gólzáporos győzelmével a MOL Fehérvár. A háromszoros magyar bajnok együttes az Újpestet fogadta az hatodik forduló zárásaként.

Nem feltétlenül a Vidi és az Újpest meccseit szoktuk az év végi legek közé sorolni. A két gárda ritkán játszik egymással sokgólos meccseket. Tegnap este azonban szerencsénk volt. Igaz, ez utóbbit a fővárosiak már nem mondhatják el magukról. Az első félidő góltalansága után beindult a termés.

A hazaiakat jó eséllyel Márton Gábor remekül rázta fel. A 68. percre ugyanis már 4:0 állt az eredményjelzőn. A végére pedig kialakult az 5-1-es végeredmény, ami jócskán kiugró eredménynek számít.

Győzelmükkel a fehérváriak egy meccsel többet játszva, egy pont előnnyel vezetnek a bajnok Ferencváros előtt. A kilencedik helyen szerénykedő „Lilák” számára egyelőre jóval közelebb a kiesőzóna.

MOL Fehérvár – Újpest 5:1 (0:0)
G.: Stopira (58.), Bamgboye (61.), Zivzivadze (66.), Nikolov (68.), RisteBeridze (90+2.)