Bundesliga: Lewandowski és Müller vezérletével nyert a Bayern – videóval

A frissen feljutó Bielefeld hazai pályán fogadta a Bundesliga és a Bajnokok Ligája címvédőjét.

Gyorsan betalált a Bayern, Müller góljával már a 8. percben vezettek a bajorok (0-1). A vendégek ezután sem álltak le, a 26. percben Lewandowski volt eredményes (0-2). Ezután kicsit visszavett Flick csapata, kevesebb lehetőséget alakítottak ki a bajorok, illetve a kapu előtt csökkent a koncentráció. A Bielefeld a védekezés mellett próbált támadni, néhányszor el is jutottak a hazaiak Neuer kapujáig, de szépíteni nem tudtak, sőt az első félidő legvégén Lewandowski megpattanó lövése talált utat a kapuba (0-3). A második játékrész elején ismét villant a Bayern, Müller érkezett remekül Lewandowski pontos beadására, és a befejezés is tökéletes volt (0-4). Ezután már nem pörgött úgy a Bayern, az 58. percben Doan szépíteni is tudott (1-4). Az utolsó fél órában mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a támadók pontatlanok voltak. A 76. percben Tolissot kiállította a játékvezető. Ezután már nem született újabb gól, így magabiztosan nyert a Bayern.

Bielefeld – Bayern München 1-4 (0-3)
Gólszerzők: Doan (58.), ill. Müller (8., 51.), Lewandowski (26., 45+1.)