Premier League: Bale góljával nyert a Tottenham – videóval

Győzelmével a második helyre jött fel a Tottenham, míg a Brighton ezzel a vereséggel már hat meccs óta nyeretlen.

Jól kezdte a találkozót a Spurs, a 13. percben Kane tizenegyesével korán előnybe került a Tottenham (1-0). Ezután lassan csordogált a mérkőzés, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, Lloris-nak védenie sem kellett az első félidőben. A második játékrészben próbálta magához ragadni a kezdeményezést a Brighton. Ennek az 56. percben meg is lett az eredménye, Lamptey lőtte ki a hosszú alsót (1-1). Az egyenlítés után próbált felpörögni a Spurs, de ez nehezen ment, pontatlanok voltak a kapu előtt a londoni támadok. A 73. percben egy remek beadás után Bale fejelt a hálóba (2-1). A Brighton ezután próbálta nyomás alá helyezni a Spurs védelmét, de Mourinho csapatának védelme állta a sarat, és amikor kellett Llorris is a helyén volt. A végén jól ölte az időt a Tottenham, így otthon tartotta a három pontot a Spurs.

Tottenham – Brighton 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Kane (13. – tizenegyesből), Bale (73.), ill. Lamptey (56.)