La Liga: Suso bombájával nyert a Sevilla Valenciában – videóval

A Valencia ezzel a vereséggel már hat bajnoki óta nyeretlen, és továbbra is a tabella alsó felében tanyázik, míg Lopetegui csapata tapad az élmezőnyre.

Hiába játszott hatalmas mezőnyfölényben a Sevilla az első félidőben, a vendégek csak egyszer találták el Domenech kapuját, ezt leszámítva pontatlanok voltak a Sevilla támadói. A Valencia a védekezésre és villámgyors ellentámadásokra rendezkedett be, ami ült is, de a hazaiak is pontatlanok voltak a kapu előtt. A második játékrészben tovább fokozta a nyomást a Sevilla, a vendégek még több lövéssel próbálkoztak, de a Valencia is veszélyeztetett a kontráival. Sokáig úgy tűnt, hogy végig a pontatlanság fogja jellemezni a meccset, de a 81. percben megtört a jég, Suso távoli lövése talált utat a kapuba (0-1). A végén még Munir veszélyeztetett, de a kihagyott lehetőség nem bosszulta meg magát, így Suso gólja eldöntötte a három pont sorsát.

Valencia – Sevilla 0-1 (0-0)
Gólszerzők: ill. Suso (81.)