Bundesliga: A véghajrában bukott el két pontot a Mönchengladbach! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach a Stuttgarthoz látogatott. Marco Rose együttese kétszer is előnybe került a találkozó során, de végül be kellett érniük 1 ponttal.

A Bayern München legyőzése után a Stuttgart elleni idegenbeli mérkőzés várt a Mönchengladbach gárdájára. Az első játékrész igen kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak voltak minimális fölényben, de a vezetést a vendégek szerezték meg. A 35. percben ugyanis büntetőhöz jutott a Gladbach, amit Stindl értékesített, 0-1! A második félidőben már jóval aktívabb volt minden téren a Stuttgart és Pellegrino Matarazzo tanítványainak össze is jött az egyenlítés González révén, 1-1! Nem sokáig örülhettek az egyenlő állásnak a hazaiak, ugyanis 3 perccel később már ismét a Gladbachnál volt az előny Zakaria góljának köszönhetően, 1-2! Már-már úgy nézett ki, hogy ezzel a góllal megnyerik a találkozót a vendégek, ám a hosszabbításban a videóbíró segítségével büntetőhöz jutott a Stuttgart. A ráadás utolsó percében Wamangituka értékesítette a tizenegyest, ezzel megmentve egy pontot csapatának, 2-2! A Gladbach így nem tudta kihasználni, hogy az előttük lévő csapatok közül a Leverkusen kikapott, a Dortmund, a Wolfsburg és a Leipzig pedig döntetlent játszott.

Bundesliga, 16. forduló
Stuttgart – B. Mönchengladbach 2-2 (0-1)
Gólszerzők: González (58.), Wamangituka (90+6. – büntető) ill. Stindl (35. – büntető), Zakaria (61.)