PL: Vardy rossz formája ellenére, nyert a Leicester – videóval

Egy győzelemmel a Southampton utolérhette volna a tabellán a Leicester City-t és ezzel felzárkózhatott volna az élmezőnyre, míg a hazai csapat a listavezető Manchester Unitedet üldözhette volna tovább. Mindkét csapatnak csak a győzelem volt elfogadható eredmény.

A mérkőzés első találatára a 37. percig kellett várni, ekkor James Maddison erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre és bombázott McCarthy kapujába 1-0!

A csapatok a második félidőben sem kényeztettek el minket. Aztán a mérkőzés hajrájában rákapcsoltak, először Armstrong lövése csattant a lécen, majd Barnes labdáját kellett kifejelni a gólvonalról. Utolsó 10 percben a hazai csapat a kontratámadásokra állt át, a Szentek nem tudtak élni a mezőnyfölénnyel, míg Vardy minden helyzetét elrontotta.
A hosszabbításban Barnes vezethette McCarthy-ra a labdát és nem is hibázott, ezzel az utolsó másodpercekben beállította a végeredményt 2-0! Ezzel a Southampton szeptember óta első idegenbeli vereségét szenvedte el és lépéshátrányba került az élmezőnnyel szemben. A Leicester pedig beékelte magát a tabellán a Manchester United és a Liverpool közé, és a két csapat holnapi mérkőzéséig biztosan ott is maradnak.

Leicester City – Southampotn 2-0 (1-0)
Helyszín: Leicester, King Power Stadion Vezette: S. Attwell
Gólszerzők: Maddison (37.), Barnes (90.+5) ill.