Serie A: a 92. percben szerezte meg a győzelmet a Roma – videóval

A Roma két nyeretlenül megvívott bajnoki után tudott ismét nyerni, míg a Spezia két győzelem és egy döntetlen után kapott ki újra. Érdekesség, hogy kedden a kupában a Spezia legyőzte a hatot cserélő Romát.

Remekül kezdte a meccset a Roma, Mayoral góljával már a 17. percben vezettek a hazaiak (1-0). Nem roppant össze a bekapott gól után a Spezia, a vendégek a 24. percben Piccoli góljával egyenlítettek. Az első félidőben még adódott néhány lehetőség a rómaiak előtt, de újabb gól már nem született az első 45 percben. A második játékrészt is kiválóan indította a Roma, az 52. percben Mayoral szerezte meg a második gólját (2-1), az 55.-ben pedig Karsdorp is betalált (3-1). Ezekre a gólokra is gyorsan reagált a Spezia, az 59. percben Farias szépített (3-2). A hajrá előtt ismét Farias veszélyeztetett, de lövése ezúttal nem talált kaput. A 78. percben Pellegrini lövését védte Provedel, és a kipattanót sem tudták értékesíteni a “Farkasok”. Az utolsó percekre még kijjebb jött a Spezia, és a 90. percben Smalling hibája után Verde egyenlített (3-3). De ezzel még nem volt vége az izgalmaknak, hiszen a 92. percben Pellegrini megszerezte a győzelmet a rómaiaknak (4-3).

AS Roma – Spezia 4-3 (1-1)
Gólszerzők: Mayoral (17., 52.), Karsdorp (55.), Pellegrini (92.), ill. Piccoli (24.), Farias (59.), Verde (90.)