Ligue 1: Könnyed sikert aratott odahaza a Lyon! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójának szombati játéknapján a Lyon a Strasbourgot látta vendégül. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozó sorsát, többek között egy kiállításnak köszönhetően.

Nagyon korán, már a 14. percben szinte eldőlt a találkozó sorsa. A Lyon amúgy is esélyesként várta az igen rossz formában lévő Strasbourg elleni összecsapást, de Thomasson butasága miatt nem kellett igazán megszenvednie a hazaiaknak a 3 pontért. A francia középpályás ugyanis a 14. minutumban begyűjtötte első, majd második sárga lapját is. Ezt nagyon gyorsan, a 20. percben már kihasználta a Lyon, miután a félpályán megszerezték a labdát és kiugratták Depayt, aki nem hibázott 1-0! A félidő derekán Thiago Mendes ugratta ki Ekambit, aki higgadtan értékesítette a helyzetet, 2-0! A szünetre így megnyugtató előnnyel vonulhattak a hazaiak, de a második játékrészben sem adták át a kezdeményezést a Strasbourgnak. A 68. percben ráadásul meglőtték a 3. góljukat is, ami ismét Depay nevéhez kötődik. A holland futballista egy gyöngyörű szabadrúgásgóllal vétette észre magát. Ezt követően a Lyon lemenedzselte a mérkőzés utolsó 25 percét, és újabb győzelmével átmenetileg megelőzte az éllovas Lille gárdáját.