Serie A: Az utolsó pillanatban döntött az Atalanta!

A Serie A 22. fordulójának vasárnap délutáni két mérkőzésén egyaránt minimális különbséggel tudott nyerni az Atalanta és a Sampdoria.

Cagliari – Atalanta 0-1 0-0
Gólszerző:
Muriel (90.)

Két, a legjobb formájától az utóbbi bajnokijaikon finoman szólva is messze álló csapat találkozott egymással. Az első félidőről mindent elmond, hogy a három kapura lövési kísérlet (1-2 arányban) mindegyike pontatlanra sikeredett – A szünet után volt tehát miben javulnia a csapatoknak.

Az említett minőségbeli javulás elsősorban az Atalantától jött, és ha nehezen is, de Luis Muriel kései góljával csak megnyerte a találkozót Gian Piero Gasperini együttese.

Sampdoria – Fiorentina 2-1 (1-1)
Gólszerző: Keita (31.), Quagliarella (71.)  illetve Vlahovic (37.)

A 92. Sampos találatát jegyző Fabio Quagliarella találata döntötte e la három pont sorsát. A rutinos olasz támadó immáron a Sampdoria történetének második legeredményesebb játékosa a 132 gólt szerző Roberto Mancini mögött.