Premier League: négy elveszített bajnoki után tudott ismét nyerni a Liverpool – videóval

A Sheffield helyzete egyre kilátástalanabb, a sereghajtó zsinórban negyedik bajnokiját veszítette el, míg a címvédő ezzel a győzelemmel zárkózni tudott az élmezőnyre.

Jól kezdte a meccset a Sheffield United, McGoldrick fejesét védte bravúrral Adrian. Ezután a Liverpool is magára talált, a 11. percben Ramsdale védte Firmino helyzetét. A 17. percben ismét McGoldrick veszélyeztetett, de Adrian ezúttal is nagyot védett. Ezután ismét a Liverpool percei következtek a 30. percben Salah, majd a 32. percben Alexander-Arnold lövését védte bravúrosan Ramsdale. A 36. percben betalált a Sheffield, de McBurnie gólja lesről született, így érvénytelenítették azt. A 48. percben Jones góljával vezetést szerzett a Liverpool (0-1). A gólt egyébként videózás után hagyták érvényben. Az 54. percben Mané talált be lesről, így ezt a gólt nem adták meg. A 64. percben Firmino lőtt kapura, lövése Bryan-an pattant meg, így vágódott a kapuba (0-2). A 75. percben Robertson lövése találta el a kapufát, majd a 80.-ban Salah hibázott helyzetben. A legvégén még szépíthetett volna a Sheffield, de Burke elhibázta a ziccert, így kétgólos győzelmet aratott a Liverpool.

Sheffield United – Liverpool 0-2 (0-0)
Gólszerzők: ill. Jones (48.), Bryan (öngól – 64.)