Serie A: Egy kaput eltaláló lövéssel nyert mérkőzést az Inter! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 26. fordulójának zárómérkőzését a listavezető Inter és a 4. helyezett Atalanta vívta. A mezőny két leggólerősebb csapatának összecsapásán az Inter szerzett vezetést és végül az egyetlen kaput eltaláló lövésük elég volt ahhoz, hogy otthon tartsák mind a 3 pontot.

Nagyon kevés lehetőséget hozott a mérkőzés első félideje. Az Atalanta elsősorban a labdatartásra törekedett, igyekeztek elvenni a kezdeményezés lehetőségét az Intertől. A játékrész utolsó perceiben két veszélyes fejessel jelentkeztek a vendégek, de előbb Handanovic, majd Brozovic mentette meg a hazaiakat.A második félidő elején aztán gyorsan előnybe került az Inter. Egy szöglet utáni kavarodást kihasználva Skriniar továbbította a hálóba a labdát, 1-0! Ezt követően az Inter inkább a védekezésre és az ellentámadásokra koncentrált. Az Atalanta a mezőnyfölénye ellenére kevés lehetőséget tudott kidolgozni. A 68. percben viszont majdnem összejött az egyenlítés Zapata lövése révén, de a kísérlet kevéssel elsuhant a kapufa mellett. A mérkőzés végéig becsülettel próbálkoztak a bergamóiak, de nem tudtak újabb nagy lehetőséget kidolgozni, így az Inter egyetlen kaput eltaláló lövéssel megnyerte a találkozót és megőrizte 6 pontos előnyét a Milannal szemben.

Inter – Atalanta 1-0 (0-0)
Giuseppe Meazza Vezette: M. Mariani