Premier League: Lingard és Ihaenacho is duplázott, már csak egy pontra van a Leicestertől a West Ham – videóval

A harmadik helyen álló Leicester City a Manchester City elleni veresége után szeretett volna javítani, míg a negyedik West Ham United a Wolves legyőzése után várta a rangadót.

Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés, Fabianskinak már az első percekben védenie kellett Ihaenacho lövését. A félidő első felében mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek, de gól nem született. A 28. percben viszont megtört a jég, Lingard lőtt az alsóba (1-0). A bekapott gól megfogta egy kicsit a Leicestert, amit a 44. percben Lingard használt ki (2-0). A gólt némi videózás után adták meg. Ez volt az angol támadó nyolcadik gólja a kilencedik idei PL-meccsén, emellett négy gólpasszt is kiosztott a bajnokságban. A második félidőt pedig ott folytatták a hazaiak, ahol az elsőt abbahagyták, a 48. percben Soucek is betalált (3-0). Az 54. percben Diop is betalált, de les miatt nem adták meg a gólt, így nem nőtt négygólosra a csapatok közti különbség. Ezután összekapták magukat a “Rókák”, a 61. percben Albrigton lövését védte Fabianski. A 70. percben összejött a szépítés a vendégeknek, Ihaenacho bombázott a kapuba (3-1). A 80. percben Ricardo Pereira tehette volna igazán szorossá a meccset, de Fabianski leszedte a lábáról a labdát. A 91. percben tovább faragta a hátrányt a Leicester, ezúttal is Ihaenacho volt eredményes (3-2). A hátralévő percekben mindent megtett az egyenlítésért a vendég csapat, de a londoniak megőrizték az előnyüket, és otthon tartották a három pontot.

West Ham United – Leicester City 3-2
Gólszerzők: Lingard (28., 44.), Soucek (48.), ill. Ihaenacho (70., 91.)