NB II: botlott a Vasas és a DVSC, nyert a Gyirmót – KÖRKÉP

A szerdai napon teljes fordulót bonyolítottak le a magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 2020-2021-es idényének hajrájában…

A forduló előtti éllovas Vasas csapata csak 2-2-es döntetlent harcolt ki a hetek óta veretlen Soroksár otthonában, Schindler Szabolcs csapata Otigba kiállítása után a hosszabbításban tíz emberrel egyenlített az angyalföldiek csapatában először eredményes Hidi M. Sándor jóvoltából. Nem tudott élre állni a Debreceni VSC, mivel a Loki egy őrült második félidőt tartogató összecsapáson 4-4-es (!) döntetlent játszott a Békéscsaba elleni keleti rangadón úgy, hogy már 2-0-ra is vezetett. Végül Dzsudzsák Balázs találata jelentett egy pontot a hajdúságiak számára, akik így változatlanul egy ponttal vannak a piros-kékek mögött. Az üldöző Gyirmót viszont egy kései találattal diadalmaskodott Nyíregyházán, és a harmadik helyen felzárkózott közvetlenül az első kettő mögé, két pontra vannak a DVSC-től. A negyedik helyezett Pécsi MFC egymást követő második vereségét szenvedte el, így az őket legyőző ötödik Ajka két pontra felzárkózott. A mezőny első feléből még a Budaörs és a Szolnok is begyűjtötte a három pontot, utóbbi gólzáporos mérkőzésen győzte le 3-2-re a Győri ETO együttesét. Hozzájuk hasonlóan a Szeged a Dorog ellen nyert 3-2 arányban és erősítette meg helyét a középmezőnyben. A Szentlőrinc ezúttal a Haladást verte, és négy fordulón belüli harmadik sikerével el tudott távolodni a kieső zónától. A Siófok kiesési rangadót nyert a Kazincbarcika otthonában, miközben a sereghajtó és már korábban kiesett DEAC gárdája kilenc nyeretlen és öt rúgott gól nélküli meccs után 3-0-ra kitömte a héten Várhidi Pétert menesztő Kaposvár csapatát, így egyre inkább kirajzolódni látszik a három kieső kiléte.