NB I: Kiütéses győzelemmel zárta a szezont a Mezőkövesd!

A magyar bajnokság (NB I) 33. fordulójában a Mezőkövesd az MTK-t látta vendégül. Pintér Attila együttese a mérkőzés nagy részében jobban játszott a fővárosi csapatnál, ami végül egy 5-1-es győzelmet eredményezett.

Két igen rossz formában játszó csapat találkozott a bajnokság utolsó fordulójában. Egyik fél számára sem volt komoly tétje a találkozónak, egy esetleges helycsere jöhetett volna össze egy kiütéses kövesdi siker esetén. A találkozó első perceit jobban kezdte az MTK, de utána a hazaiak kerültek fölénybe, ami a 17. percben Jurina fejesének köszönhetően gólt is eredményezett, 1-0! A szünet előtt sikerült egy újabb gólt szereznie Pintér Attila tanítványainak, miután Nagy Dániel koronázta meg szép egyéni akcióját egy találattal, 2-0! A második játékrészben támadóbban lépett fel az MTK és Ferreira gólt is szerzett, de a védő a saját hálójába juttatta a labdát… 3-0! Pár perccel később már négy volt a különbség, ugyanis Vajda is feliratkozott az eredményjelzőre, 4-0! Újabb 3 minutum elteltével Vutov már az 5. kövesdi gólt szerezte, ez az állás pedig már azt eredményezte, hogy a két csapat helyet cserél a tabellán. Ez végül nem sikerült, ugyanis a végén Szappanos hibájából büntetőt rúghatott az MTK, amit Varga értékesített, 5-1! Ezt követően már nem született újabb gól, így a Mezőkövesd a pocsék szezonrajtot követően stabil bennmaradóként zárta a szezont és csak egy góllal maradt el attól, hogy megelőzze ellenfelét a tabellán.

NB I, 33. forduló
Mezőkövesd – MTK 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Jurina (17.), Nagy (40.), Ferreira (53. – öngól), Vajda (61.), Vutov (64.) ill. Varga (78. – büntető)