Serie A: kikapott a Lazio, így odalehet a Bajnokok Ligája indulás – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának szombat esti mérkőzésén a kieséstől még tartó Fiorentina fogadta a Bajnokok Ligájáért harcoló Laziót.

Mindkét együttes számára nagyon fontos volt a három pont megszerzése. Azonban mégsem ebben a ritmusban léptek pályára a csapatok, arra törekedtek, hogy ne kapjanak gólt. Az első játékrész teljesen kiegyenlített volt, a Lazio Correa és Immobile révén szerezhetett volna vezetést, de egyikőjüknek sem jött össze a találat, nem úgy, mint a túl oldalt, ahol Vlahovic kihasználta lehetőségét a 32. percben Biraghi passzát követően (1-0). A szünetig pedig már nem történt semmi említésre méltó, így a hazaiak mehettek előnnyel a pihenőre.

A második félidőben nem akadt túl sok lehetőség a csapatok előtt, a Fiorentina növelhette volna előnyét German Pezzella révén, de fejese elkerülte a kaput. A találkozó hajrájában pedig a vezetést jegyző Vlahovic duplázni tud (2-0), így nagyon fontos három pontot szerzett csapatának, míg a Lazio úgy fest lemondhat a Bajnokok Ligája indulásról.

Fiorentina – Lazio 2-0 (1-0)
Játékvezető: F. Maresca, Helyszín: Stadio Artemio Franchi (Firenze)
Gólszerzők: D. Vlahovic (32. 89.) ill.
Kiállítva: A. Pereira (90+7.)