Női NB I: a Ferencváros nyerte a bajnoki döntő első mérkőzését

A bajnoki döntő második mérkőzését szerdán rendezik, ahol megnyerheti a bajnokságot a Fradi.

Mozgalmasan kezdődött a bajnoki döntő, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, sőt a kapusoknak néhány bravúrt is be kellett mutatniuk. A 39. percben aztán megtört a gólcsend, ekkor Vágó juttatta előnyhöz a Ferencvárost (0-1). Az 53. percben megduplázta előnyét a Fradi, az MTK a saját térfelén veszített labdát egy bedobás után, a játékszer Cameronhoz került, aki két védő között lőtte ki a hosszú alsót (0-2). Az MTK-t kicsit megfogta a második bekapott gól, de a mérkőzés utolsó 25 percére felpörögtek a kék-fehérek, és néhány veszélyes támadást is vezetni tudtak, ám a kapu előtt rossz döntéseket hoztak a hazaiak csatárai, sőt a 92. percben Fenyvesi is betalált (0-3), így háromgólos győzelmet aratott a bajnoki döntő első meccsén a Fradi.

MTK Hungária – Ferencváros 0-3 (0-1)
Gólszerzők: ill. Vágó (39.), Cameron (53.), Fenyvesi (92.)