Tokió 2020: Németország életben tartotta továbbjutási reményeit – videóval

A 2021-ben rendezett tokiói olimpia férfi labdarúgó tornáját Németország egy Brazília elleni vereséggel kezdte Németország egy Brazília elleni vereséggel kezdte, míg Szaúd-Arábia Elefántcsontpart ellen kapott ki, így óriási tétje volt a két válogatott összecsapásának!

(Photo by Francois Nel/Getty Images)

Német lövéssel indult a mérkőzés, de Lowen erős próbálkozását, védeni tudta Al Rubaie. A 7. percben Al Hamdan betalált a németek kapujába, de kezezés miatt érvénytelenítették a találatot. A 11. percben előnybe került Németország, Amiri talált be (0-1). Németország ezután nagy fölényt alakított ki, de nem sikerült növelni az előnyt, sőt a 30. percben Al Najei góljával egyenlített Szaúd-Arábia (1-1). A 39. percben Teuchert lőtt kapura, de a szaúdi kapus védett. A 43. percben már ő is tehetetlen volt, Ache volt eredményes kipattanóból (1-2). A gólt egyébként hosszas videózás után adták meg. A második félidőt remekül kezdte Szaúd-Arábia, ezúttal is Al Najei talált be (2-2). A 66. percben nehéz helyzetbe került Németország, Piepert állította ki a játékvezető a VAR segítségével. A következő percekben kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. A 75. percben Kruse szöglete után Uduokhai ugrott a legmagasabbra, és be is fejelte a kapuba a labdát (2-3). A németek a góljuk után nem tudták növelni az előnyüket, ami a hajrában majdnem megbosszulta magát, a szaúdiaknak több lehetősége is volt az egyenlítésre, ám ezekkel nem tudtak élni, így tovább reménykedhetnek a továbbjutásban a németek, míg Szaúd-Arábia búcsúzik a csoportkör után a tornától.