Arany-kupa: az USA jutott elsőként a döntőbe – videóval

Péntekre virradóra rendezték meg az Egyesült Államokban zajló észak-, és közép-amerikai kontinenstorna, az Arany-kupa elődöntőit…

(Photo by Chuck Burton/Getty Images)

A házigazda Egyesült Államok válogatottja egy kései találat jóvoltából diadalmaskodott 1-0-ra Katar ellen az Arany-kupa első elődöntőjében Austinban. Az amerikaiak bár sokkal kezdeményezőbben léptek fel az első félidőben, kevés lehetőséget tudtak kialakítani, és az ellentámadásokra építő ázsiaiak előtt több ígéretes lehetőség is adódott a vezetés megszerzésére. Sokáig nem született találat a mérkőzésen, de ahogy haladtunk előre az időben, úgy kezdett egyre inkább dominálni az USA a mérkőzésen. Ennek ellenére Katar is simán gólt szerezhetett volna, főleg hogy a második játékrész elején Al Haydos büntetőt rúghatott, de kísérlete a kapu fölött hagyta el a játékteret. A későbbiekben is bármelyik fél betalálhatott volna, végül azonban a 86. percben a házigazda döntötte el a kérdéseket, miután Gioacchini előkészítéséből Gyasi Zardes tudott eredményes lenni. (0-1) Ez az egyetlen találat döntött az amerikaiak továbbjutásáról, akik így készülhetnek a Mexikó elleni kontinenstorna-fináléra.