Arany-kupa: Mexikó lesz az amerikaiak ellenfele a döntőben – videóval

Péntekre virradóra rendezték meg az Egyesült Államokban zajló észak-, és közép-amerikai kontinenstorna, az Arany-kupa elődöntőit. A házigazda USA továbbjutása után Mexikó és Kanada mérkőzött meg egymással a fennmaradó finalista helyért…

(Photo by Omar Vega/Getty Images)

Mindkét elődöntő szorosan alakult, de végül összejött az észak-amerikai álomdöntő a 2021-es Arany-kupán. Az Egyesült Államok ellenfele ugyanis Mexikó lesz a vasárnapi döntőben, miután az “El Tri” drámai csatában aratott 2-1-es sikert Kanada felett. Az esélyesebb mexikóiak már az első félidőben is jelentős fölényben játszottak, de a mezőnybeli dominancia sokáig nem mutatkozott meg találat formájában. Végül az első játékrész ráadásában Henry szabálytalansága után Orbelin Pineda védhetetlen tizenegyessel juttatta előnyhöz a mexikói válogatottat. (1-0) A térfélcserét követően a kanadaiak egyre bátrabban játszottak az egyenlítés érdekében, és az 57. minutumban egy remek akció végén Tajon Buchanan egyenlítette ki a mérkőzés állását. (1-1) Nem sokkal később Mexikó javára újabb büntetőt ítéltek meg a videóbíró segítségévél, ám Salcedo nem túl jól helyezett próbálkozását Crepeau kapus védeni tudta. Rendkívül kiegyenlítetten alakult a találkozó, sokáig úgy tűnt, hogy Mexikóba hiába rohamoz ezen a mérkőzésen, könnyen bajba kerülhet. Számtalan kimaradt lehetőség után a hosszas ráadás során a 99. percben (!) Hector Herrera azonban bevitte a győzelmet, és a döntőbe jutást érő találatot az “El Tri” számára. (2-1)

Arany-kupa, elődöntő:
Mexikó – Kanada 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Pineda (45+2. – büntetőből), H. Herrera (90+9.), ill. Buchanan (57.)