NB I: ismét gólfesztivált rendezett a Paks

Zsinórban harmadik győzelmét szerezte meg a Paks a bajnokságban a ZTE vendégeként, a hazaiak továbbra is nyeretlenek a pontvadászatban.

ZTE-helyzettel indult a meccs, de Skribek lövése fölé ment. A 10. percben ismét Skribek jelentkezett, be is talált, de korábban les volt, így nem adták meg a gólt. Nem sokkal később Skribek szöglete után Koszta fejelt mellé. A kihagyott helyzetek a 15. minutumban megbosszulták magukat, Ádám lőtt az alsóba (0-1). A 21. percben Skribek beadása után Szerafimov fejelt fölé, majd Bedi lőtt mellé. A 38. percben újabb gólt szerzett a Paks, Bognár szöglete után Szerafimov vette be saját kapuját (0-2). A félidő hajrájában is akadt még dolga Demjénnek, előbb Ádám, majd Bognár tette próbára. A második játékrészt is remekül kezdte a ZTE, és ezúttal a gól is összejött, az 51. percben Spoljaric lőtt az alsóba (1-2). Nem sokáig örülhettek a hazaiak, három minutummal később Kinyik lőtt közelről Demjén kapujába (1-3). Az 59. percben pedig el is döntötte a meccset a Paks, Balogh is betalált (1-4). Próbált szépíteni a ZTE, de a 65. percben Szerafimov mellé fejelt. A 82. minutumban Borukov került helyzetbe, de Nagy védeni tudott. A 85. percben a csereként beálló Szabó Bálint is betalált, ez volt az első NB I-es gólja a 20 éves játékosnak (1-5). A 93. percben tizenegyeshez jutott a Zalaegerszeg, melyet Borukov értékesített, ezzel kialakította a végeredményt (2-5).

ZTE – Paks 2-5 (0-2)
Gólszerzők: Spoljaric (51.), Borukov (93. – tizenegyesből), ill. Ádám (15.), Szerafimov (38.), Kinyik (54.), Balogh (59.), Szabó (85.)