U21-es Eb-selejtező: Németh duplája döntetlent ért a lengyelek ellen

Az első félidőben mutatott visszafogott játék után nagyon felpörgött Gera Zoltán csapata, Németh András góljával a vezetést is megszereztük, ám a végén örülni kellett az egy pontnak is Szegeden.

A lengyelek kezdték jobban az összecsapást, a 6. percben Benedyczak lövését védte Hegyi, majd Bogusz lőtt fölé. A 12. percben Szendrei lőhetett 20 méterről, de Majchrowicz hárított. A 17. percben Kirowa fejesét védte Hegyi, majd Skribek ívelése ment fölé. A 30. minutumban komoly gondba is kerülhetett volna a magyar válogatott, miután hazaadás miatt a lengyelek lőhettek közvetett szabadrúgást az ötösről, ám kipattant védőinkről a labda. A 36. percben Benedyczak maradt le egy beadásról, majd a félidő hajrájában Bouhus próbálkozását vetődve hárította Hegyi. A második játékrészt nagyszerűen kezdte a magyar válogatott, a 48. percben Bukta beadására érkezett Németh, aki gólra váltotta a helyzetet (1-0). A kapott gól megfogta a lengyeleket, de Kerkez fejese mellé pattant. Az 55. minutumban Kiwior lőhetett, de Hegyi védett. A 60. percben Csonka kezezése után tizenegyeshez jutottak a vendégek, melyet Benedyczak értékesített (1-1). A 75. percben Kerkez passzolt Némethnek, ám a magyar csatár lövése ezúttal a kapufán csattant. A 80. percben előnybe került a lengyel válogatott, Wedrychowski talált be (1-2). A 88. percben Kiss lövését védte a lengyelek kapusa. Egy perccel később emberelőnybe kerültünk, Skoras kapta meg második sárga lapját egy kakaskodás után, de a 92. percben Majort is kiállította a játékvezető, miután buktatta a ziccerben kilépő lengyelt. A 95. percben végül összejött az egyenlítés, egy felívelésre rosszul jött ki a vendégek kapusa, a Szendrei által lefejelt labdát pedig Németh lőtte kapásból a kapuba (2-2). A 97. percben a győzelmet is megszerezhettük volna, de Baráth lövését védte a lengyelek kapusa, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

Magyarország – Lengyelország 2-2 (0-0)
Gólszerzők: Németh (48., 95.), ill. Benedyczak  (60. – tizenegyesből), Wedrychowski (81.)
Kiállítva: Major (92.), ill. Skoras (89.)