NB I: nagy izgalmak után tartotta otthon a három pontot a Fehérvár

A válogatott szünet előtt jó formát mutató Honvéd ellen győzött újra az öt bajnoki óta nyeretlen Fehérvár.

A Fehérvár kezdte jobban a mérkőzést, az 5. percben, Fiola lőtt az oldalhálóba. Ezután is támadásban maradt a Vidi, a 15. percben Stopira fejelt fölé. A 13. minutumban Honvéd-helyzet következett, Lukics lőtt a felső sarok mellé, majd a 25. percben Balogh találta el a kapufát. Az ellentámadásból Nego indult meg, Zivzivadze elé tette a labdát, aki nem hibázott (1-0). A 35. percben Kodro növelhette volna az előnyt, de nem talált kaput. A második félidőt a Honvéd kezdte jobban, az 50. percben Balogh rontott el egy helyzetet. Az 54. percben Kodro passzolt Petryakhoz, az ukrán lövése ugyan megpattant, de így is kikötött a hosszú alsóban (2-0). A 60. percben jött a szépítés, Batik fejelt közelről Kovács kapujába (2-1). A 72. percben Kodro került helyzetbe, de Batik nagyot mentett, a 75. percben pedig Szappanos védett. A 83. minutumban Zivzivadze lezárhatta volna a meccset, de Szappanos ezúttal is védett. A 90. percben betalált a Honvéd, de Eppel lesen volt, így nem adták meg a gólt, így otthon tartotta a három pontot a Fehérvár. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a játékvezető éppen egy Honvéd-szöglet előtt fújta le a meccset, mely után elszabadultak az indulatok.

MOL Fehérvár – Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Zivzivadze (25.), Petryak (54.), ill. Batik (60.)