NB I: a hajrában győzte le a Paksot a Fehérvár

Az Újpest elleni vereség után hazai pályán javított a Fehérvár, a Paks viszont gödörbe került, immár négy bajnoki óta nyeretlen Bognár György csapata.

A Fehérvár kezdte jobban a mozgalmasan induló mérkőzést, a 11. percben Szendrei került helyzetbe, de Nagy védeni tudott. A 15. percben azonban már tehetetlen volt a paksiak kapusa, ekkor Petryak érkezett Dárdai beadására, az ukrán közelről lőtt a léc alá (1-0). Ezután próbált egyenlíteni a Paks, ám a következő helyzet is a hazaiak előtt adódott, a 24. percben Makarenko fejelt mellé. A 32. percben a vendégek is kialakítottak egy ziccert, Sajbán lövését védte Kovács. A 40. percben ismét Sajbán kerülhetett volna helyzetbe, de nem tudta levenni Lenzsér beadását. A második félidő Paks-ziccerrel indult, egy remek kontra végén Ádám lőhetett, de Kovács ezúttal is hárított. Nem sokkal később a másik kapu előtt alakult ki veszély, de Bamgoye lövése a kapufán csattant, a kipattanónál pedig Petryak lövését védte Nagy. A 61. percben Kodro lőtt mellé. A 68. minutumban egyenlített a Paks, ekkor Bognár passza után Ádám talált be (1-1). A 76. percben Kodro közeli próbálkozását védte Nagy, az ellentámadásból pedig Ádám fejelt a fehérvári kapuba, de lesen volt. A 83. percben Kodro váltotta gólra Petryak beadását, a találatot hosszas videózás után adták meg (2-1). A 94. percben lezárhatta volna a meccset a Vidi, de Zivzivadze az oldalhálóba lőtte a labdát. Ezután még Ádám került helyzetbe, de Kovács védett. A meccs lefújásának időpontja okozott még némi paksi felháborodást, hiszen Farkas Ádám játékvezető egy vendég szöglet előtt vetett véget a találkozónak.

MOL Fehérvár – Paks 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Petryak (15.), Kodro (83.), ill. Ádám (68.)