Bundesliga: legyőzte az idény meglepetéscsapatát a Bayern – videóval

Zsinórban negyedik bajnokiját nyerte meg a Bayern München, ezúttal az idáig veretlen Freiburg látogatott az Allianz Arénába.

(Photo by Roland Krivec/DeFodi Images via Getty Images)

Bayern-helyzetekkel indult az összecsapás, előbb Süle, majd Davies próbálkozását védte Flekken. A 13. percben a Freiburg is veszélyeztetett, de Holer lövése mellé ment. A 21. percben Sané cselei után ismét Flekkennek akadt dolga. A 30. minutumban góllá érett a Bayern nyomása, Müller passza után Goretzka lőtte ki az alsót (1-0). Nem sokkal a gól után Lewandowski került helyzetbe, de Flekken védte a lengyel kapáslövését. Az első félidő hajrájában próbált egyenlíteni a Freiburg, de a hazaiak védelme jól zárt. A második játékrészt is lendületesen kezdte a vendég csapat, előbb Eggestein, majd Hofler lövése kerülte el Neuer kapuját. Ezután felpörgött a müncheni együttes, az 56. minutumban Goretzka találta el a kapufát. Pár perccel később Lewandowski fejese, majd Goretzka lövése ment fölé. A 75. percben Sané tálalt Lewandowski elé, a lengyel ezúttal nem hibázott (2-0). A hajrában még próbált szépíteni a Freiburg, de Hofler fejesét, majd kapáslövését védte bravúrral Neuer. A meccs legvégére is maradtak még izgalmak, Choupo-Moting szerzett egy lesgólt, majd a következő akcióból Haberer vette be Neuer kapuját (2-1). Ezután már nem tudott helyzetet kialakítani a Freiburg, így a Bayern München otthon tartotta a három pontot.

Bayern München – Freiburg 2-1 (1-0)
Goretzka (30.), Lewandowski (75.), ill. Haberer (92.)