Premier League: Gündogan gólja törte meg a jeget a manchesteri hóesésben – videóval

Zsinórban harmadik bajnokiját nyerte meg a Manchester City, a West Ham pedig sorozatban második PL-meccsén szenvedett vereséget.

(Photo by Matt McNulty – Manchester City/Manchester City FC via Getty Images)

Mozgalmasan indult a találkozó, a 7. percben a City védői szabadítottak fel, majd egy perccel később már Walker lőtt mellé. A 17. percben Laporte fejese súrolta a kapufát, majd Mahrez bevette a vendégek kapuját, de les miatt nem adták meg a gólt. A 33. minutumban végül megtört a jég, Mahrez előkészítése után Gündogan lőtt az üres kapuba (1-0). A 42. percben ismét Mahrez veszélyeztetett, de közeli lövése a kapufán csattant. A második félidőben is nagy fölényben játszott a Manchester City, de a West Ham védelme jól zárt, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A 78. percben Rice eresztett meg egy távoli bombát, de a lövés középre ment, így Ederson hárított. A 81. percben Gündogan zárhatta volna le a meccset, de Fabianski meghiúsította a helyzetet. A 90. minutumban viszont már tehetetlen volt a lengyel kapus, Fernandinho váltotta gólra Jesus passzát (2-0). A 92. percben ismét gólt ünnepeltek a City játékosai, de Bernardo Silva lesen volt, így nem adták meg a találatot. A 95. percben szépített a West Ham, Lanzini lőtt a felsőbe, de ez a gól már későn érkezett, Guardiola csapata otthon tartotta a három pontot (2-1).

Manchester City – West Ham United 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Gündogan (33.), Fernandinho (90.), ill. Lanzini (95.)