Bundesliga: ötgólos meccset nyert a Dortmund – videóval

Zsinórban harmadik bajnokiján győzött a Dortmund, ezúttal két kaput találó lövéssel szereztek három gólt.

(Photo by Uwe Anspach/picture alliance via Getty Images)

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a Dortmund, a 6. percben Haaland megszerezte a vezetést (0-1). Ezután átvette az irányítást a Hoffenheim, a 11. percben Rutter fejesét ütötte a kapufára Kobel, majd Richards is eltalálta a lécet. A játékrész hajrájában összejött az egyenlítés, Kramaric talált be (1-1). A szünet után is kitartott a Hoffenheim lendülete, de Rutter mellé lőtt. Az 55. minutumban a Dortmund játékosai reklamáltak tizenegyest, de hiába. Az 58. percben ismét előnybe került a Dortmund, Reus lőtte ki az alsót (1-2). A 66. percben megduplázta előnyét a Borussia, Raum talált saját kapujába (1-3). A 77. percben szépített a Hoffenheim, Rutter volt eredményes (2-3). A hajrában egyenlíthettek volna a hazaiak, ám Rudy kevéssel mellé lőtt, így megszerezte a három pontot a BVB.

Hoffenheim – Borussia Dortmund 2-3 (1-1)
Gólszerzők: Kramaric (45.), Rutter (77.), ill. Haaland (6.), Reus (58.), Raum (66. – öngól)