NB I: Zsinórban hatodik meccsén maradt nyeretlen a Gyirmót

A Mezőkövesd öt bajnoki óta tartó nyeretlenségi sorozatát szakította meg a Gyirmót elleni kiesési rangadón.

Harcias hangulatban kezdődött az összecsapás, a játékosok nem kímélték magukat és egymást sem. A 20. percben megszerezte a vezetést a Mezőkövesd, Cseri passzát Jurina váltotta gólra (1-0). A 25. percben Medgyes esett el a kövesdi tizenhatoson belül, de az eset nem ért tizenegyest. A 31. percben Hajdú fejelt fölé. A játékrész hajrájában ismét a Gyirmót veszélyeztetett, de Simon nem talált kaput. A második félidőben is küzdöttek a csapatok, de nem alakultak ki lehetőségek a játékrész elején. A 64. percben Zeke állított meg szabálytalanul egy mezőkövesdi kontrát, így őt kiállította a játékvezető. Nem sokkal később Vajda kerülhetett volna helyzetbe, de elesett, így nem lett a ziccerből semmi. A 71. minutumban Simon egyenlíthetett volna, de mellé fejelt. A hajrában bár küzdött az emberhátrányban játszó Gyirmót, de Klimovics utolsó perces fejesén kívül helyzeteket nem tudott kialakítani, így otthon tartotta a három pontot a Mezőkövesd.

Mezőkövesd – Gyirmót 1-0 (1-0)
Gólszerző: Jurina (20.)
Kiállítva: – ill. Zeke (64.)