NB I: teljesen szétesett az MTK

A Mezőkövesd legutóbbi négy bajnokijából hármat megnyert, így szinte bebiztosította az NB I-es tagságát a következő szezonra, az MTK viszont továbbra is lehetetlennek tűnő helyzetben van.

Szakadó esőben indult útjára a labda a Hungária körúton, ám így is mozgalmasan kezdődött a meccs: a 10. percben Futács fejelt fölé. A 13. percben vezetést szerzett a Mezőkövesd, Cseri passza után Drazic talált be (0-1). A 24. minutumban megduplázta előnyét a Kövesd, Cseke szögletét Pillár fejelte a hálóba (0-2). A 39. percben Kovácsréti szépíthetett volna, de Tordai szépen védett. A második félidő MTK-helyzetekkel indult, de előbb Futács, majd Miovszki sem tudott szépíteni. A 70. percben eldöntötte a három pont sorsát a Mezőkövesd, Vajda szöglete után Lukic fejelt a kapuba (0-3). A 82. minutumban egy csúnya szabálytalanság után Slukát kiállította a játékvezető, egy perccel később Kis vitte be a kegyelemdöfést (0-4). A hajrában még Vancsa szépíthetett volna, ám előbb Tordai védett, majd az oldalhálóba lőtt a fiatal támadó.

MTK Budapest – Mezőkövesd 0-4 (0-2)
Gólszerzők: – ill. Drazic (13.), Pillár (24.), Lukic (70.), Kis (83.)
Kiállítva: Sluka (82.), ill.