Serie A: könnyed győzelemmel zárta a szezont a Napoli! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) utolsó fordulójának vasárnapi játéknapját a Spezia és a Napoli összecsapása nyitotta.

(Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Egyik csapat számára sem volt már tétje ennek az összecsapásnak, hiszen a Speziának már nem kellett aggódnia a bennmaradás miatt, míg a Napoli mindenképp a harmadik helyen zárja a bajnokságot. Ennek ellenére a vendégek nagyon jól kezdtek, a 4. percben ugyanis Politano egy szép szóló végén 18 méterről védhetetlenül a hálóba vágta a labdát, 0-1! A 13. minutum környékén nagyjából 10 percig állt a játék, miután a szurkolók kisebb rendbontásba kezdtek. A folytatást követően szinte rögtön megszerezte második gólját a Napoli, miután Zielinski is bevette közeli bombával a kaput, 0-2! A folytatásban is megmaradt a vendégek fölénye, a Speziánál csak elvétve volt a labda. A Napoli fölénye a 36. percben újabb góllá érett, ezúttal Demme vette be Provedel portáját, 0-3! A szünet előtt a hazaiak előtt is adódott pár lehetőség a szépítésre, de ezekkel nem tudtak élni, így a Napoli megnyugtató előnnyel vonulhatott a szünetre.

A második játékrészben már egyik fél sem erőltette a játékot, hiszen minden eldőlt az amúgy is tét nélküli találkozón. Az edzők sem hajtották már igazán a játékosaikat, mindkét oldalon például lehetőséget kaptak a cserekapusok, valamint Lorenzo Insigne is pályára lépett utolsó Napolis meccsén. A 86. percben közel járt a Spezia, hogy legalább a becsületgóluk megszülessen, de Manaj lövését a felsőléc hárította. Ezen kívül más jelentős esemény nem történt a második 45 percben, így a Napoli egy rendkívül könnyed győzelemmel zárta a szezont, és a 3. helyen végzett a tabellán, 38 forduló alatt 79 pontot gyűjtve.

Spezia – Napoli 0-3 (0-3)
Helyszín: Stadio Alberto Picco Vezette: M. Marchetti
Gólszerzők: -ill. Politano (4.), Zielinski (25.), Demme (36.)
Sárga lapok: Manaj (45+10.) ill. Politano (51.), Ghoulam (66.)
Kiállítás:ill.

Spezia: Provedel (Zovko 62,) – Ferrer, Nikolaou, Erlic (Bertola 80.), Amian – Verde, Kiwior, Maggiore (Salcedo 73.), Antiste (Kovalenko 62.) – Agudelo (Nguiamba 73.), Manaj Vezetőedző: Thiago Motta

Napoli: Meret (Marfella 81.) – Zanoli, Koulibaly, Jesus, Ghoulam – Demme (Anguissa 80.), Lobotka, Elmas, Zielinski (Mertens 68.), Politano (Insigne 67.) – Petagna (Osimhen 67.) Vezetőedző: Luciano Spalletti