Bundesliga: Szoboszlai és Orbán is betalált, a Leipzig könnyedén felülmúlta a Dortmundot! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának szombati játéknapján RB Leipzig – Borussia Dortmund rangadót rendeztek.

(Photo by Joachim Bywaletz/DeFodi Images via Getty Images)

Rögtön korábbi kenyéradója, a Borussia Dortmund ellen ülhetett le a frissen kinevezett Marco Rose az RB Leipzig kispadjára. A német tréner új csapata már nagyon korán előnybe került, miután a 6. percben Szoboszlai szögletét Orbán fejjel a hálóba továbbította, 1-0! A gólt követően viszont alaposan leült a mérkőzés irama. A játékot inkább a Leipzig irányította, ők próbálkoztak több támadásépítéssel, de ezek nem jártak sikerrel. A Dortmundnál az egész évben tapasztalható probléma tűnt fel ismét, egyszerűen nem tudtak helyzeteket kialakítani. A sárga-feketék egyetlen feljegyezhető próbálkozása, Schlotterbeck fejese volt, ám ez elkerülte Gulácsi kapuját. A félidő végén jött még a csattanó, egy labdaszerzést követően Szoboszlai 25 méterről védhetetlen lövést eresztett meg a kapura, 2-0!

A második félidőben igyekezett nagyobb nyomás alá helyezni a Leipzig védelmét a Dortmund, de sokáig nem tudtak nagy lehetőséget kialakítani. A 63. percben aztán Modeste került ígéretes helyzetbe, de Reyna beadását 12 méterről jócskán a kapu fölé vágta. A hazaiak több veszélyes ellentámadást is tudtak vezetni, ám ezeket Werner többször is elpuskázta. A 84. percben aztán egy labdaszerzés után Werner ezúttal önzetlen volt és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Haidarát, 3-0! Ezt követően már egyik csapat sem akart semmit a találkozótól, így a Leipzig könnyedén megnyerte a Marco Rose éra első mérkőzését!

RB Leipzig – Borussia Dortmund 3-0 (2-0)
Red Bull Aréna Vezette: S. Jablonski