Premier League: Haaland és Foden is triplázott, a City lemosta hazai pályán a városi riválist! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján manchesteri derbit rendeztek…

(Photo by Martin Rickett/PA Images via Getty Images)

Már az első félidőben eldőlt a városi derbi sorsa. A bajnokságban egyre jobb formát mutató Manchester United ugyanis négyszer is kapitulált az első 45 percben. Az első találatot Phil Foden szerezte a 8. percben, aki Bernardo Silva átadását továbbította gyönyörű mozdulattal a hálóba, 1-0! A vezetés megszerzését követően sem lassítottak a hazaiak, a 18. percben Gündogan szabadrúgása csattant a kapufán, majd Foden lövése kerülte el kevéssel a kaput. A 31. minutumban de Bruyne lövését védte nagy bravúrral de Gea, ám nem sokkal később már ő is tehetetlen volt. Egy szöglet után Haaland fejelte kapura a labdát, Malacia pedig csak a gólvonal mögül tudta kikotorni, 2-0! Mindössze három perc telt el és a norvég támadó már a második találatát ünnepelhette! Kevin de Bruyne szépségdíjas átadására Haaland bevetődve ért oda és továbbította a labdát a hálóba, 3-0! A nagyszünet előtt megérkezett a 4. gól is, Haaland ezúttal előkészítőként tűnt fel és Fodent szolgálta ki, 4-0!

A második játékrészben legalább a szépítés összejött a Unitednek! Az 56. percben Antony tört be a labdával, majd szépségdíjas tekeréssel bevette Ederson kapuját, 4-1! Erre viszont két hazai gól érkezett válaszként. A 64. percben Gomez beadásából Haaland a harmadik gólját ünnepelhette, 5-1! Szűk 10 perc elteltével pedig Phil Foden is a harmadik találat szerezte meg, az előkészítő pedig ismét Haaland volt, 6-1! A véghajrában a „Vörös Ördögök” legalább némileg szépíteni tudtak az eredményen, Martial a 84. és a 91. percben is bevette a kaput, így a United 6:3-as vereséget szenvedett az Etihadban!

Manchester City – Manchester Untied 6-3 (4-0)
Etihad Stadion Vezette: M. Oliver
Foden (8., 44., 73.), Haaland (34., 37., 64.) ill. Antony (56.), Martial (84., 90+1. – büntető)
Sárga lapok: -ill. Dalot (2.), Malacia (23.), Fernandes (80.)
Kiállítás: -ill.-

Manchester City: Ederson – Cancelo, Aké, Akanji, Walker (Gomez 41.) – Silva, Gündogan (Palmer 75.), De Bruyne (Alvarez 75.) – Grealish (Laporte 75.), Haaland, Foden (Mahrez 75.) Vezetőedző: Pep Guardiola

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane (Lindelöf 40.), Martinez, Malacia (Shaw 46.) – McTominay (Casemiro 59.), Eriksen, Antony, Fernandes, Sancho (Fred 70.) – Rashford (Martial 59.) Vezetőedző: Erik ten Hag