Vb 2022: Messi és Fernández góljával Argentína legyűrte Mexikót! – videóval

A katari labdarúgó-világbajnokság C-csoportjában Argentína győzelmi kényszerben lépett pályára Mexikó ellen.

(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Argentína egy meglepő vereség, míg Mexikó egy döntetlen után lépett pályára a csoportkör 2. fordulójában. Annak ellenére viszont, hogy Messiék győzelmi kényszerben léptek pályára, igen halovány első félidőt produkáltak. Az első 45 percben ugyanis nagyon kevés lehetőség alakult ki, ami leginkább a mexikóiak 5 védős felállásának és a lassú argentin labdajáratásnak volt betudható. A játékszert ugyan Scaloni csapata birtokolta többet, de igazán nagy lehetőségekre nem futotta az erejükből. Az első félidő egyetlen említésre méltó helyzete Vega nevéhez fűződött, akinek a szabadrúgását Martinez védte szép mozdulattal. Ezen kívül leginkább a szabálytalanságoké volt a főszerep, mindkét válogatott igen durva módszereket választott annak érdekében, hogy megállítsák a másik fél támadásait.

A második játékrész is hasonló mederben folyt, a labdát az argentinok birtokolták, de csak pár veszélyesebb beadást tudtak feljegyezni, amire a mexikói védők rendre odaértek. A 64. percben aztán megtört a jég! Di Maria tette középre a labdát Messinek, aki 20-21 méterről engedett el egy lövést, ami 3 védő lába mellett és között, majd a kicsit későn elvetődő Ochoa keze mellett a kapuban kötött ki, 1-0! A gól után Mexikó ugyan megpróbált változtatni, ám nem tudtak igazán komoly támadójátékkal előrukkolni. A 87. percben aztán sikerült minden kérdést lezárnia az argentinoknak. Egy szöglet után Enzo Fernández cselezte be magát könnyedén a tizenhatoson belülre, majd egy szép tekeréssel bevette Ochoa kapuját, 2-0! Az utolsó percekben ugyan mindent megpróbált Mexikó, ám lövési kísérletig sem nagyon tudtak eljutni. Ezzel a sikerrel Argentína nagy lépést tett a továbbjutás felé, míg Mexikó igen nehéz helyzetbe került.

Argentína – Mexikó 2-0 (0-0)
Lusail Iconic Stadion Vezette: D. Orsato
Gólszerzők: Messi (64.), Fernández (87.) ill.-
Sárga lapok: Montiel (43.) ill. Araujo (22.), Gutierrez (50.), Herrera (66.), Alvarado (89.)
Kiállítás: -ill.-

Argentína: E. Martinez – Acuna, Li. Martinez, Otamendi, Montiel (Molina 63.) – Mac Allister (Palacios 69.), Rodriguez (Fernández 57.), de Paul, Di Maria (Romero 69.) – La. Martinez (Alvarez 63.), Messi Szövetségi kapitány: Lionel Scaloni

Mexikó: Ochoa – Alvarez (Jimenez 66.), Araujo, Montes, Moreno, Gallardo – Chavez, Herrera, Guardado (Gutierrez 42.) – Lozano (Alvarado 73.), Vega (Antuna 66.) Szövetségi kapitány: Gerardo Martino