NB II: győzelemmel ünnepelte 113. születésnapját a DVTK!

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 22. fordulóját a Diósgyőr és a Tiszakécske összecsapása zárta.

Már az első percektől igyekezett a saját irányítása alá vonni a mérkőzés menetét a listavezető DVTK, akik a középmezőnyben tanyázó Tiszakécskét látták vendégül. A diósgyőriek szinte a teljes félidő alatt az ellenfél térfelén tartották a játékszert, de a vendégek jól szervezett védelmén nehezen találtak fogást. A DVTK eleinte távoli lövésekkel próbált meg operálni, de ezek vagy pontatlanra sikeredtek, vagy Antal hárítani tudott. A 34. percben aztán megtört a jég, és a hazaiak előnybe kerültek! A játékvezető ugyanis büntetőt ítélt, miután Zamostny kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A labda mögé Lukács állt oda, aki magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, 1-0! A szünet előtt még Lőrinczy járt közel ahhoz, hogy megduplázza csapata előnyét, ám Antal ezt is védeni tudta. A Tiszakécske egyetlen említésre méltó lehetősége az utolsó pillanatokban alakult ki, ekkor a hazai védők voltak körülményesek, amit Zamostny tudott majdnem kihasználni, de a próbálkozását Danilovic hárítani tudta.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a DVTK irányított és többször is közel járt a második gól megszerzéséhez. Az első nagy lehetőségre a 63. percig kellett várni, ekkor Bertus került ígéretes helyzetbe, de a próbálkozása végül az oldalhálóban kötött ki. Nem sokkal később Lukács szerezhette volna meg a második találatát, de 18 méterről a léc fölé bombázta a labdát, miután üresre játszotta magát. A folytatásban is a Diósgyőr tett többet a második gól megszerzéséért, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, így a hazaiak nem tudtak újabb gólt szerezni. A véghajrában a kécskeiek némileg bátrabban igyekeztek fellépni, ám nem tudtak kialakítani nagy lehetőséget, így összességében megérdemelten nyert a DVTK, amely így egy győzelemmel ünnepelte a klub 113. születésnapját!

DVTK – Tiszakécske 1-0 (1-0)
Diósgyőri Stadion Vezette: Csonka Bence