NB II: fontos rangadót nyert meg hazai pályán a DVTK a Péccsel szemben!

Komoly megmérettetés várt a Merkantil Bank Liga listavezetőjére, a Diósgyőri VTK-ra, amely a harmadik helyezett Pécsi MFC-t fogadta a 24. forduló záró mérkőzésén.

A szezon első felében a bajnoki kiírás egyik, ha nem a legizgalmasabb találkozóját játszotta ez a két együttes, amit akkor a Pécs tudott megnyerni 4:3-ra. Az első félidő kezdete alapján viszont ez a találkozó nem ígért ilyen gólgazdag összecsapást, ugyanis mindkét csapat nagyon óvatosan vágott neki a 90 percnek. Az első lehetőség a pécsiek előtt adódott a 7. percben, amikor Tóth-Gábor kapott egy jó kiugratást, Danilovic eszén viszont nem tudott túljárni, aki jól mozdult ki a kapujából és hárítani tudott. a hazaiak az első negyedóra letelte után váltak aktívabbá, ekkor Eppel fejese és Csirmaz távoli lövése okozott riadalmat a pécsi kapu előtt. A következő nagy lehetőségre a 33. minutumig kellett várni, ekkor Kesztyűs beadását fejelte tovább Tóth-Gábor, de a labda a jobb kapufát találta el. A félidő utolsó perceiben viszont alaposan felpörögtek az események! A 39. percben Svedyuk hibázott nagyot, miután rosszul adta haza a labdát. Erre Lukács Dániel tudott lecsapni, akit a javítani igyekvő védő már csak szabálytalanul tudott megállítani, így a játékvezető büntetőt ítélt! A tizenegyesnél a labda mögé a sértett Lukács állt oda, és magabiztosan értékesítette is a lehetőséget, 1-0! A szünetig azonban nem tudta megőrizni előnyét a hazai gárda: a ráadás utolsó pillanataiban Harsányi ívelt be egy szabadrúgást, amit a kimozduló Danilovic pont Kocsis elé öklözött, aki szépen mindenkit átemelve a hálóba juttatta a labdát, 1-1!

A második játékrészben a pécsiek jóval több energiát fordíottak a biztos védekezésre, így még az első félidőhöz képest is alaposan lecsökkent a helyzetek száma. A DVTK ugyanis nem igazán tudott mit kezdeni a baranyaiak szervezett védekezésével, míg a PMFC leginkább távoli lövésekkel kísérletezett, amik nem jelentettek különösebb veszélyt Danilovic kapujára. A 70. percben a vendégek mégiscsak ki tudtak alakítani egy nagyobb lehetőséget, ekkor Harsányi bontotta meg a DVTK védelmének a szélét, a középre tett labdáját viszont nem tudta közelről a hálóba pofozni Tóth-Gábor. Nem sokkal később Bényei juttathatta volna ismét előnyhöz a hazaiakat, miután meg tudta előzni a rosszul kimozduló Helesfayt, de a fejese kevéssel célt tévesztett. A 75. percben viszont már eredményes tudott lenni a DVTK, ekkor ugyanis Lőrinczy kapott labdát a kaputól 20 méterre, és senkitől sem zavartatva szépségíjas gólt tekert Helesfay kapujába, 2-1! A 79. minutumban aztán sikerült is eldönteni a három pont sorsát, miután egy szöglet utáni kavarodás végén Cseke gurította 5 méterről a kapuba a labdát, 3-1! A 82. percben aztán még egy apróbb esély nyílt a pécsiek előtt, ugyanis Bárdos begyűjtötte a második sárgáját, így megfogyatkozott a hazai gárda. Ezt viszont csak a ráadásban tudta kihasználni a pécsi gárda, miután Major lövésébe Gera Zalán tette bele a lábát, a labda pedig így a hálóban kötött ki, 3-2! Másra viszont már nem volt ideje a Pécsnek, így a Diósgyőr kulcsfontosságú rangdót nyert meg, és visszaállította 5 pontos előnyét az MTK-val szemben.

DVTK – PMFC 3-2 (1-1)
Diósgyőri Stadion Vezette: Kovács Imre
Lukács (40. – büntető), Lőrinczy (75.), Cseke (79.) ill. Kocsis (45+2.), Gera Z. (90+3.)
Sárga lapok: Bényei (20.), Bokros (31.), Eppel (41.), Bárdos (45+1.), Könyves (62.), Danilovic (90+3.) ill. Svedyuk (39.), Rácz (70.),
Kiállítás: Bárdos (82.) ill.-

Diósgyőri VTK: Danilovic – Csirmaz, Viczián, Bárdos, Bokros – Lőrinczy (Szűcs 84.), Bényei, Bertus (Cseke 71.) – Gera D. (Jurek 71.), Eppel (Könyves 46.), Lukács (Obounet 90+2.) Vezetőedző: Szergej Kuznyecov

Pécsi MFC: Helesfay – Svedyuk, Rácz, Pejovic, Katona – Szeles (Major 80.), Kesztyűs, Harsányi (Terbe 80.), Kocsis (Kártik 80.), Gera Z. – Tóth-Gábor (Szabó 72.) Vezetőedző: Weinter Ádám