La Liga: döntetlent játszott a Girona az Athletic Bilbaóval, így a Real Madrid maradt az első helyen – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulója egy rangadóval zárult, a Girona fogadta az Athletic Bilbaót.

(Photo by David Ramirez/Quality Sport Images/Getty Images)

Az első játékrészben az vendégek voltak az aktívabbak, de a gólhoz mégis a hazaiak jártak közelebb. Az első félórában 5-6 komolyabb lehetőséget is kidolgozott a bilbaói alakulat, azonban a kapu előtt rendre pontatlanok voltak vagy Gazzaniga kapus védett bravúrral. A Girona Stuani révén kerülhetett volna előnybe, de az uruguayi csatár fejese csak a kapufát találta el a 18. percben. A második játékrészben kevesebb volt a nagy lehetőség, azonban így is esett két gól. A vezetést a hazaiak szerezték meg az 55. percben, Savio húzta meg a baloldalon a labdát, majd középre tette, ami a hosszú sarkon érkező Tsygankov előtt kötött ki, az ukrán szélső pedig erőből kirúgta a kivetődő Unai Simón mellett a bal alsót. Azonban a 67. percben egyenlíteni tudott az Athletic Bilbao, Inaki Williams kapott egy remek kiugratást Rui de Galarretától, majd három védő között sikerült a bal alsóba lőnie a labdát 13-14 méterről. A hosszabbítással együtt hátralévő bő félórában a katalán együttes próbálta megnyerni a mérkőzést, de már nem jött össze. A Girona így nem tudta visszaszerezni első helyét a Real Madridtól, habár pontszámban beérték a királyiakat. A Bilbao viszont az egy pontnak köszönhetően a nagy rivális Real Sociedadtól visszavette az ötödik helyet.

Girona – Athletic Bilbao 1-1 (0-0)
Helyszín: Estadio Municipal de Montilivi (Girona), Vezette: M. López
Gólszerzők: Tsygankov (55.) ill. I. Williams (67.)
Sárga lap: Blind (60.) ill. Guruzeta (51.)
Kiállítás: ill.

Girona: Gazzaniga – A. Martínez (Couto 70.), E. García, Blind, Gutierrez – Tsygankov (Valery 85.), Herrera (Kebe 85.), A. García, I. Martín (P. Torre 77.), Savio – Stuani (Portu 70.). Vezetőedző: Míchel

Athletic Bilbao: Unai – De Marcos, Vivian, Paredes, Lekue – Ruiz de Galarreta (A. Herrera 81.), Vesga – I. Williams (A. Ares 90.), Sancet (U. Gómez 90.), N. Williams (Berenguer 81.) – Guruzeta (R. García 74.). Vezetőedző: E. Valverde