PL: idegenben győzte le közvetlen riválisát a Tottenham! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 28. fordulójának vasárnapi játéknapját a 4. helyért komoly harcban lévő Aston Villa és Tottenham összecsapása nyitotta.

(Photo by Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)

Ahogyan az várható volt, kevés lehetőséget hozott a mérkőzés első félidejének első fele, mivel az Aston Villa átadta a kezdeményezés lehetőségét a Spursnek, Postecoglou csapata viszont a meddő mezőnyfölényével nem igazán tudott mit kezdeni. A játékrész második felében sem változott jelentősen a játék képe, a Villa némileg támadóbban lépett fel, de ez csak apróbb helyzeteket, illetve több blokkolt lövést eredményezett mindkét oldalon. A legnagyobb lehetőség a 45. percben alakult ki, amikor Digne tudta kapura tenni a labdát vállal, de a lövés kevéssel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A második játékrész eleje aztán pocsékul kezdődött az Aston Villa számára. Az 50. percben ugyanis hátrányba került Unai Emery együttese: ekkor Sarr kapott jó labdát a szélen, majd a centerezésére jól érkezett két védő között Maddison, és közelről a hálóba pofozta a játékszert, 0-1! Mindössze 3 perc telt el, és újabb gólt ünnepelhetett a londoni csapat! Konsa passzolta el a labdát a saját kapujának előterében, majd Son kiválóan szolgálta ki Johnsont, aki a léc alá lőtte a labdát, 0-2! A 66. percben aztán még nehezebb helyzetbe került a hazai gárda: Udogie kezdett egy szólóba, aminek a végét McGinn elkésett és nagyon csúnya belépője jelentette, ezt pedig a játékvezető egy kiállítással “jutalmazta”. A folytatásban ugyan próbálkozott becsülettel a szépítés érdekében a Villa, de végül ismét a Tottenham volt eredményes. A ráadás első másodperceiben ugyanis Kulusevski beadása után Son lőtte nagy erővel a léc alá a labdát, 0-3! Ezzel viszont még nem volt vége, a 94. percben Timo Werner is feliratkozott az eredményjelzőre, miután Son passza után mindenféle állítgatás nélkül kilőtte a hosszú sarkot, 0-4! A Tottenham ezzel a sikerrel 2 pontra megközelítette a Villát úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint Unai Emery csapata

Aston Villa – Tottenham 0-4 (0-0)
Villa Park Vezette: C. Kavanagh
Gólszerzők: -ill.
Maddison (50.), Johnson (53.), Son (90+1.), Werner (90+4.)
Sárga lapok:ill. Sarr (19.), Dragusin (61.)
Kiállítás: McGinn (66.) ill.-

Aston Villa: Martinez – Lenglet (Zaniolo 58.), Torres, Konsa (Carlos 85.) – Digne (Moreno 58.), McGinn, Douglas Luiz, Cash – Bailey (Iroegbunam 70.), Tielemans (Diaby 58.) – Watkins Vezetőedző: Unai Emery

Tottenham: Vicario – Porro, Romero, van de Ven (Dragusin 49.), Udogie – Bissouma, Sarr (Bentancur 70.) – Kulusevski, Maddison (Werner 88.), Johnson (Höjbjerg 88.) – Son Vezetőedző: Ange Postecoglou