MLS: Gazdag góllal tért vissza a Philadelphiához – videóval

Az MLS szombati játéknapján a két évvel ezelőtti döntős Philadelphia Union az első négy meccsén nyeretlen Minnesota Unitedet fogadta…

(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Az első három meccsén döntetlent játszó Philadelphia Union már az idénybeli második győzelmét aratta, amikor szombaton 2-0-ra legyőzte a meccs előtt a nyugati konferenciát vezető Minnesota Unitedet hazai környezetben. A meccs elején mindkét csapat előtt nyíltak lehetőségek a gólszerzésre, majd az első negyedóra végén egy jobb oldali szögletrúgást követően a hazaiak szerezték meg a vezetést, miután Gazdag Dániel közvetlen közelről sodorta a játékszert a gólvonalon túlra. A 28 éves középpályás a magyar válogatottól azonnal góllal tért vissza, azt követően, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány nem volt elégedett a teljesítményével. A hazaiak további ígéretes támadásokat vezettek, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak, így az első játékrész végeztével 1-0 maradt az állás. A Philly a második félidőben is nyomást gyakorolt az ellenfélre és több alkalommal is növelhette volna az előnyét, azonban a United sikeresen őrizte meg kapuját az újabb góltól. A játékrész második felében a vendégek egyre többet támadtak, azonban a Union előtt is adódtak lehetőségek egy-egy ellentámadás révén. Az utolsó tíz percen belül egy lefordulást követően Julián Carranza szerezte meg a Philly második gólját, mellyel csapata bebiztosította a győzelmét, így három remi után már a második három ponttal tovább folytatták a felzárkózást.

Philadelphia Union – Minnesota United 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Gazdag (16.), Carranza (84.), ill.