PL: öt góllal küldte haza az Arsenal a Chelsea együttesét! – videóval

A Premier League 29. fordulójából pótolták kedd este az Arsenal – Chelsea találkozót, ahol a hazaiak nem csak hogy érvényesítették a mondhatni papírformát, de alaposan kiütötték a hétvégén az FA-kupa elődöntőjében is elvérző városi riválisukat.

(Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

Amikor az Arseanal Leandro Trossard villám-góljával vezetést szerzett a városi rivális Chelsea elleni londoni derbin, majd a Chelsea az első félidőben ahogyan mondani szokás, ‘meccsben maradt’, olykor még az egyenlítéshez is közel állt, kevesen gondoltuk, hogy kiütés lesz a vége… Pedig az lett!

A második félidőben – szokás szerint? – rengeteget bakiztak hátul a vendégek, az Arsenal pedig kíméletlenül megbüntette a Chelsea megingásait: Kai Havertz,valamint Ben White egyaránt két góllal vette ki a részét a végül öt gólos sikerből.

Mondhatni törvényszerű, hogy Havertz is betalált volt csapata ellen – Sok mindent elmond a német játékos érzéseiről, hogy még meg is ünnepelte góljait az ellen a klub ellen, amelynek színeiben korábban három évet is eltöltött…

Az Arsenal győzelmével újabb nyomást helyezett az őt üldöző Manchester City és Liverpool párosra. Mikel Arteta csapata maradt a tabella élén, míg a Chelsea kezdhet megbarátkozni azzal a tudattal, hogy nem igazán fog elmozdulni a bajoki hajrában sem a 8-10. hely környékéről.

Arsenal – Chelsea 5-0 (1-0)
Emirates stadion, Vezette: Simon Hooper
Gólszerzők: Trossard (4.), White (52. és 70.), Havertz (57. és 65.)
Sárga lap: Trossard (45.), Arteta (45+1. pályán kívül), White (76.) illetve Gilchrist (42.), Cucurella (43.)
Piros lap:

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu (Zinchenko, 72.) – Rice, Partey (Jorginho, 72.), Ödegaard – Saka (F. Vieira, 82.), Havertz (G. Jesus, 72.), Trossard (Martinelli, 72.). Menedzser: Mikel Arteta

Chelsea: Petrovic – Cucurella, Badiashile, Disasi, Gilchrist (T. Silva, 78.) – E. Fernandez (Chalobah, 78.), Caicedo – Mudryk (Sterling, 66.), Gallagher, Madueke (Casadei, 79.) – Jackon. Menedzser: Mauricio Pochettino