Az Újpest továbbra is veretlen

Az Újpest vezetett hazai környezetben, majd sokáig vesztésre állt, ám végül sikerült megtartania bajnoki veretlenségét.

Újpest FC, címer

Továbbra sem talál legyőzőre az Újpest (forrás: facebook.com/ujpestfootballclub)

Újpest – Puskás Akadémia 2-2 (1-2)
Gólszerzők: Perovic (36′), ill. Sallai (45′), Pauljevic (45+3′)

Vehemensebben kezdte a mérkőzést a hazai csapat, amely próbálta ellenfelét már a térfelén letámadni. Idővel próbálta észrevétetni magát a vendég együttes is, de igazán nagy veszélyt nem tudtak kialakítani a Puskás Akadémia játékosai, Balajcza a helyén volt – ahogy a túloldalon Pogacsics is. Viszont a 36. percben megszületett az első gól. Ekkor Hazard passzát követően Perovic 25-ről talált be (1-0). Nagyon úgy festett, a szünetre az Újpest vonulhat előnnyel, de a félidő hajrájában óriásit fordult a kocka! A 45. minutumban Sallai fejjel egalizált (1-1), majd a háromperces hosszabbítás végéhez érve a hazaiak védelmi megingását Pauljevic használta ki (1-2)! Így hiába vezetett a lila-fehér gárda, a pihenőre már a Puskás Akadémia játékosai vonulhattak előnnyel.

A fordulás után megélénkült a vendégek játéka, de nem jött az újabb gól. A 67. percben ismét Perovic lehetett volna eredményes, ám Bardhi beadását követően fejesét védte a vendégek kapusa. A 80. percben maga Bardhi eresztett meg távolról egy löketet, amellyel próbára tette az ellenfél hálóőrét, akinek sikerült kiöklöznie a labdát. A 88. minutumban Tóth egyenlített volna Bardhi beadása után, de a labdát fölé lőtte. Bardhi sokat dolgozott, és megérte, ugyanis a hosszabbítás első percében a kapufáról kipattanó labdát belőtte (2-2)! A végére teljesen védekező üzemmódra váltott a Puskás Akadémia összes játékosa, hogy legalább a pontszerzés meglegyen a csapat számára.